→
za2804

Philip Glass

An Evening of Chamber Music with Philip Glass and Tim Fain

glassPhilip Glass

Philip Glass, één van de grootste componisten van deze tijd, trad vorig jaar voor het eerst op in de Melkweg en komt nu terug voor een seated optreden in de Rabozaal.

Het programma van dit unieke optreden zal bestaan uit diverse werken in een wisselende, kleine bezetting, wordt speciaal voor de avond samengesteld door Glass. Ook zal de grootmeester de verschillende stukken zelf introduceren. Glass wordt onder andere vergezeld door violist Tim Fain, Lavinia Meijer en Feico Deutekom.

Philip Glass kan zonder twijfel worden gerekend tot de belangrijkste componisten van de laatste vijftig jaar. Ook al wordt zijn muziek vaak omschreven als ‘minimalist’ – een term waar hij inmiddels zelf afstand van heeft genomen – zijn productie is dat allerminst. In de laatste vijfentwintig jaar heeft Glass meer dan twintig opera’s geschreven, acht symfonieën – en nog enkele in de maak, concerten voor piano en diverse andere bezettingen, strijkkwartetten en kamermuziekstukken. Daarnaast heeft hij vele soundtracks voor speelfilms en documentaires op zijn naam staan, hetgeen hem diverse onderscheidingen heeft opgeleverd, waaronder een Golden Globe, en daarnaast drie Oscar-nominaties.

Vorig jaar trad Philip Glass voor het eerst op in de Melkweg. Dit concert is bij zowel publiek als artiest zo goed bevallen dat Glass nu terugkeert naar het Amsterdamse podium. Deze keer speelt hij een geheel seated optreden in de Rabozaal, die door de vaste tribune, goede zichtlijnen en ruimtelijke entourage een ideaal decor vormt. Het optreden in de Melkweg is een speciaal samengesteld programma met diverse stukken uit het rijke oeuvre van Glass. Het is een unieke gelegenheid om de pianist/componist in een dergelijke setting aan het werk te zien, waarmee nog maar eens de veelzijdigheid van Glass wordt benadrukt, die in zijn carrière veelvuldig heeft samengewerkt met popmuzikanten als David Bowie en David Byrne. Het optreden wordt gepresenteerd door de Melkweg in samenwerking met organisator Rob Malasch.

Philip Glass staat ook op 29 april in de Melkweg. Klik hier om het programma 'Philip Glass / Michael Riesman / Ellen Edinoff / Koert Stuyf - an evening of film music' te bekijken.
Tom Tom Club

Tom Tom Club

Na twaalf jaar stilte is new wave-band Tom Tom Club weer op tour om iets verlaat het dertigjarig bestaan te vieren. Met een nieuw album op zak lees meer
Wax

Wax

Wax is de artiestennaam van muzikale alleskunner Michael Jones. Hij rapt, zingt, schrijft, produceert en bespeelt verschillende instrumenten. lees meer
Dexys

Dexys

Een jaren tachtig-feestje is nog altijd niet compleet zonder het vrolijke ‘Come On Eileen’, de allergrootste hit die Dexy’s Midnight Runners lees meer
Bob Dylan

Melkweg Cinema presenteert: Bob Dylan

Een filmprogramma rondom deze iconische muzikant. lees meer
Cerebral Ballzy

Voordelig combiticket punk in augustus: Face To Face / Black Flag / Cerebral Ballzy

Redevice Invites Rushhour

Redevice invites Rush Hour @ klinch

Live: Virgo Four (Rush Hour, US) / Elbee Bad (Rush Hour, US) / Antal (Rush Hour, NL) / Frodo & Pep (Redevice, NL)

Het bekende lees meer