• Film

Lisbon Beat (2019)

Africadelic Festival

Short: Bubbling Baby (2025)

Cinema

  • Prijs:
  • € 12
  • € 0 Cineville reservering
  • Geldig voor Cineville Meer info

16:30 Doors 17:00 Intro 17:10 Short: Bubbling Baby (2025) 17:30 Lisbon Beat (2019)

Deze dag is het Internationale Afrika Dag en samen met Africadelic presenteren we de Nederlandse premiere van Batida de Lisboa (Lisbon Beat), een energieke documentaire die de vibrerende Afro-Portugese muziekscene aan de rafelranden van Lissabon in beeld brengt. De film belicht een diverse groep muzikanten en producers uit Angola, São Tomé, Kaapverdië, Guinee-Bissau, met onder andere DJ Nigga Fox. 

Ook vertonen we Bubbling Baby nog een keer, een nieuwe korte documentaire van Sharine Rijsenburg die de oorsprong, evolutie en impact van bubbling verkent, het energieke muziek- en dansgenre dat in de jaren 80 ontstond binnen Caribisch-Nederlandse gemeenschappen, waarbij dancehall, reggae en elektronische beats werden gecombineerd.

In de Melkweg vinden vaak gelijktijdig verschillende soorten programma’s plaats, zoals concerten, clubnachten en films. Houd er rekening mee dat er af en toe geluidsoverlast kan zijn van andere programma's tijdens de vertoning.